23.01.2023

Kur'an-ı Kerim Sevgisi Camileri Doldurdu

Karaman'da Hacıbeyler Camisi başta olmak üzere tüm camilerde sabah namazı buluşması düzenlendi.

'Çağrı yapılmıştı'

Diyanet İşleri Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş, İsveç'te gerçekleşen Kur'an-ı yakma eylemine tepki olarak, sabah namazında camide buluşmaya, Kur'an okumaya ve dua etmeye çağırmıştı. Bu çağrıya cevap veren halkımız camileri doldurdu

Fetih suresinin okunması ile başlayan programda eller dua için kalktı. Devletimizin ve milletimizin kurtuluşu için dua edildi. Rabbimizin bize Kur'an düşmanlarına karşı güç ve kuvvet vermesi, Kur'an'a layık ümmet olmamız için dua edildi.

Namazdan sonra tesbihat programı gerçekleştirildi. İl Müftümüz Sn. Faruk Gürbüz tarafından yapılan sohbette, 'Biz Hira mağarasında ilk vahiyle Kur'an'a muhatap olduk. O günden itibaren düşman olanlar olmuştur. Kimisi pişman oldu kimisi helak oldu. Peygamberimiz tebliğine sabırla devam etmişti.' dedi.

Konuşmasında Allah'ın (c.c.) Kur'an-ı koruduğuna değinen İl Müftümüz Sn. Gürbüz, 'Allah dinini koruyacaktır. Kâfirlerin birkaç hareketi ile bu din ortadan kalkmaz. Müşrikler istemese bile Allah dinini hakim kılacağını, koruyacağını ifade ediyor. Bu din kendisine düşmanlık besleyenlere üstün gelmeye devam edecektir.' dedi.

'Kendimizi Muhasebe Yapmalıyız'

İl Müftümüz konuşmasında, 'Bizim Kur'an'a karşı durumumuz ne durumda bunu sormalıyiz. Rabbim bizi doğruluktan ayırmasın' dedi.

Program yapılan çorba ikramı ile sona erdi.